18.11.2007

Sandıklar tamam

Sandıklar tamam tabanları ile kapakları kaldı.
Marangozu yakalayabilsem geri kalanıda yapıcaz.

Kömürlük sandık ve malzeme doldu.Arıcıların işleri çok zor bide mahsulü değerinde gitse.


Ah marangozu yakalaya bilsem nedendir bilmem ustalarla uğraşmak çok zor yaparız derler ama tarih yok bahara çok var o zamana kadar biter İNŞALLAH.

6 yorum:

Adsız dedi ki...

sayın vizeli kardeş arıcılgın kıralını yapıyorsun bizde öyle yolun düşerse pınarhisarda görüşelim yada telofonunu veya adres yaz iletişim kuralım biz bilği ve dosluk paylaşımından yanayız tanışırsak mutlu oluruz PINARHİSAR BAL ÜRETİCİLER BİRLİĞİ

Trakya dedi ki...

Kıralını yapmaya çalışıyoruz kısmetse görüşürüz bende tanışmak isterim bilgi alışverişi çok iyi olur kolay gelsin.

fatih güneş dedi ki...

Bu hafta sonu gittim arılığa ve senin ne kadar doğru birşey yaptığının farkına vardım. Benim kovanın içine baktım çıtalarla kovan birbirine hiç uyuşmuyor yani herbiri ayrı telden çalıyor. Çıtanın yan yüzeyi kovanın iç kısmına yapışık vaziyette ee böyle olunca ne oluyor arı peteğe ulaşmak için çıtanın altından dolaşmak zorunda kalıyor.Buda emek israfına neden oluyor aynı durum dip tahtası içinde geçerli tabiki. Sonra da oturup düşünüyoruz biz nerde hata yaptık diye. Kısacası karddeş yanına çırak alıyonmmu beni.,,:)
sağlıcakla kal..

CresceNet dedi ki...

Oi, achei seu blog pelo google está bem interessante gostei desse post. Gostaria de falar sobre o CresceNet. O CresceNet é um provedor de internet discada que remunera seus usuários pelo tempo conectado. Exatamente isso que você leu, estão pagando para você conectar. O provedor paga 20 centavos por hora de conexão discada com ligação local para mais de 2100 cidades do Brasil. O CresceNet tem um acelerador de conexão, que deixa sua conexão até 10 vezes mais rápida. Quem utiliza banda larga pode lucrar também, basta se cadastrar no CresceNet e quando for dormir conectar por discada, é possível pagar a ADSL só com o dinheiro da discada. Nos horários de minuto único o gasto com telefone é mínimo e a remuneração do CresceNet generosa. Se você quiser linkar o Cresce.Net(www.provedorcrescenet.com) no seu blog eu ficaria agradecido, até mais e sucesso. If is possible add the CresceNet(www.provedorcrescenet.com) in your blogroll, I thank. Good bye friend.

ilhamiuyar dedi ki...

Şenol kardeşim başlamak bitirmenin yarısıymış ama zamanında bitse tabiiki daha iyi olur.Neyseki kışın bol vktiniz olur bu zaman zarfında inşallah tüm eksiklerini giderir,rahat ve huzurlu bir ortamda ilkbaharı karşılarsın,kolay gelsin iyi çalışmalar

Ali Türk dedi ki...

Şenol arıcılığın kralı gibi degilde ağası gibi duruyorsun haa.Sanki oğullar ağacamı çıktı acelen ne,panik yok işler yetişir.